Paul Gilbert Band (USA)

Legendární kytarový virtuos Paul Gilbert zahraje v rámci světového turné v ČR. Vyhlášený vtipálek s dechberoucí kytarovou technikou vystoupí 5. října 2019 v Olomouci.
Obsadil čtvrté místo v žebříčku deseti největších kytarových drtičů všech dob („Top 10 Greatest Guitar Shredders of All Time“) magazínu GuitarOne a zaujal své místo i na listině padesáti nejrychlejších kytaristů všech dob („Guitar World’s 50 Fastest Guitarists of All Time“) časopisu Guitar World.
Paul se začal věnovat hudbě už v pěti letech. V patnácti už koncertoval nejen po okolních klubech se svou kapelou Tau Zero, ale dokonce si ho také všiml kytarový magazín Guitar Player, kde byl postaven vedle takové hvězdy jako byl Yngwie Malmsteen. V roce 1987 se Gilbert nadchnul pro kapelu Mr.Big, se kterou dosáhl vrcholu popových hitparád s baladou To Be With You. „S kapelou Mr. Big jsem prožil nádherné časy, s nimi jsem prožíval všechny své rock star sny – velká, nejen americká tour, koncerty ve velkých halách, získávání platinových desek, velká show na MTV…prostě fantastický čas,“ říká o tomto období sám Gilbert. V roce 1996 se však rozhodl kapelu opustit. Tak začala jeho sólo kariéra kytaristy, zpěváka a autora písní.

PROGRES 2 

 29. 8.  2019

Místo konání:  Korunní pevnůstka OLOMOUC | 20:00 
Předprodej 250,-Kč | na místě 300,-Kč

Progres 2 je brněnská rocková skupina hrající od roku 1968 dodnes s přestávkami v letech 1971 až 1977 a 1990 až 1992. Původně vystupovala pod názvem The Progress Organization (1968–1971), v roce 1977 nahrála jednu desku jako skupina Barnodaj. Od roku 1977 hraje již jako Progres 2 s výjimkou let 1987 až 1990, kdy používala název Progres-Pokrok. Lídrem kapely byl do roku 1990 bubeník Zdeněk Kluka, který jako jediný hudebník prošel všechna období a podílel se na všech albech. Od roku 1992, kdy skupina obnovila činnost, je kapelníkem kytarista Pavel Váně.

Více o Progres 2

Glenn Hughes performs CLASSIC DEEP PURPLE LIVE

4.9. 2019 SONO CENTRUM BRNO

Vážení a milí fanoušci Glenna Hughese, s lítostí Vám musíme oznámit, že koncert Glenna Hughese v brněnském klubu SONO se ze zdravotních důvodů musí přesunout na termín 4.9.2019. Jsme potěšeni, že se nám prakticky okamžitě podařilo dohodnout a schválit tento nový termín. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Glenn Hughes, bývalý baskytarista a zpěvák Deep Purple, známý milionům rockerů jako „Voice of Rock“(Hlas rocku) a současný frontman superskupiny Black Country Communion, s potěšením oznamuje, že vystoupí v Brně v klubu Sono centrum v rámci evropského turné dne 8.6.2019 pouze se skladbami Deep Purple z jeho období. Čeká nás více než dvou hodinová strhující show „GLENN HUGHES PERFORMS CLASSIC DEEP PURPLE LIVE“.

Skupina PHYSICAL GRAFFITI již více než dvacet let působí jako pocta jedné z nejslavnějších světových rockových kapel Led Zeppelin. Sídlí v Holandsku a za posledních deset let si vydobyla solidní pověst na holandské a německé klubové scéně. Významný zlom v kariéře souboru nastal, když na post zpěváka nastoupil Andrew Elt. V posledních letech hraje kapela v této sestavě:
Na kytaru hraje Holanďan Daniel Verberk, který se snaží za každou cenu napodobit zvuk Jimiho Pagea. Používá identické aparáty, kytary a efekty jako slavná hvězda, ovšem k tomu přidává svůj vlastí nonšalantní styl.
Basu obsluhuje irský rodák Dave Harrold, v současné době jediný zakládající člen souboru. Působí tiše ale přesvědčivě, stejně jako samotný John Paul Jones. Těžký základ a démonické basové linky nás přivedou do jiné dimenze, ve kterém výjimečně dojde k odlehčení majestátním zvukem mandolíny.
O dalším členu kapely Němci Janu Gabrielovi se dá říct, že je převtělením Johna Bonhama. Toto přirovnání se může zdát přehnané do té chvíle, než ho uvidíte a uslyšíte, jak útočí na své průhledné “Ludwigy” během slavné skladby Moby Dick.
Vzpomínky na Roberta Planta vyvolává mikrofon třímající Angličan Endrew Elt. Jeho hlasivky vydávají stejné klasické vytí, vzdechy a výkřiky, jaké známe ze starých vinylů originálního souboru.
Jako poslední se ke kapele připojil virtuózní hráč na klávesy Remco va Zandvoort, který rovněž používá pouze staré klasické nástroje značky Fender Rhodes a Hammond. Nyní se posluchač může ponořit ještě hlouběji do majestátního zvuku Led Zeppelin.

Djabe & Steve Hackett (Genesis)

31.7. 2019 | 19:00 hod.

Korunní pevnůstka | Olomouc

Renomovaná maďarská skupina Djabe existuje už od roku 1995 a vďaka svojej hudobnej originalite a virtuozite členov sú častým hosťom európskych jazzových, ale aj rockových festivalov. Do oka si padli aj so Stevom Hackettom, britským spevákom, skladatelom a gitaristom, spoluzakladateľom slávnych Genesis. Na ktorých tvorbe sa významne autorsky podieľal. Po siedmich spoločných rokoch, šiestich spoločných štúdiových albumoch, troch koncertným záznamov a siedmich singlov, z Genesis odišiel v roku 1977. Začal sa intenzívne venovať sólovej kariére. V roku 2010 bol Genesis aj s Hackettom uvedený do Rock an Rollovej siene slávy.

Trio vyjímečných instrumentalistů. Nejsou o tom, že „Ti dva okolo jednoho“, ale spíše ctí ducha slavného mušketýrského zvolání „jeden za všechny, všichni za jednoho“. Kytarista Guthrie Govan si udělal jméno u slavných ASIA, spolupracoval i s dalšími esy jako Hans Zimmer a Steven Wilson. Bryan Beller má ve svém telefonu uložené jména frontmanů se kterými hrál – Steve Vai, James LaBrie, nebo Dwezil Zappa. V posledních letech tvoří s Marcom Minnemanomm (Steven Wilson, Paul Gilbert, Tony Macalpine….) rytmiku pro Joe Satrianiho. U nás v Olomouci jsme měli tu čest vidět kapelu v březnu 2014 v Jazz Tibet klubu. Nyní se vrací do Olomouce a podpoří jejich nový opus „You Know What …. ?